KENDİME NOT!

30’larında kendini nerede görüyorsun dediklerinde 20 yaşımdaydım. Çok iyi hatırlıyorum verdiğim cevabı. Şu an tam da verdiğim cevap gibi istediğim yerdeyim.

Düştüm, kalktım, mutlu oldum, üzüldüm, aşk acısı çektim, aldatıldım, evlendim, çocuk yaptım, çalıştım, ürettim.. Ne olursa olsun hep kalkmasını bildim, hayata herkese karşı dimdik durmasını da. Kimse bilmedi içimde kopan fırtınaları.  

Dostta biriktirdim, düşmanda. Gerçekten canımı yakmadıkça kimseye ah etmedim. Hele gözüm yaşlıyken ettirdilerse o ah’ı eyvah diyorum :) 

Oğlumla büyüdüm, bazen annelik fazla geldi, bazen içimden taştı oğluma olan sevgim.

Değerlerim sizden farklı benim, “elalem ne der?” lerle yaşamam, tüm sonuçlarını göze alarak içimden ne gelirse öyle davranırım. Yeri gelir doğru olur, yeri gelir bedeli ağar olur. Kendi sonuçlarımdan kendim sorumluyumdur yani.

Kimi kınadıysam başıma geldi, kınanamam gerektiğini öğrendim. Kimsenin göründüğü ya da size anlatıldığı gibi olmadığını, kimseyi yargılamamam gerektiğini öğrendim.

Gözüm yükseklerde değildir benim, ruhuma güzel dokunulsun yeter.  Zorumdur, çok zorumdur, sabah farklı kalkar, akşam farklı yatarım. Düşüncelerim gel gitlidir. Kova’yım çünkü. Özgürlük’le doğmuşum ben, pabucum hep koynumdadır ne yapayım?

Sinirlendim mi, gözüme perde iner, ahh o zaman korkulur benden, karşımda ki kim olursa olsun dilim serttir, can acıtırım ama sinirim çabuk geçer hemen pişman olurum. Ama burnum öyle büyüktür ki o anlarda, düşse eğilip yerden almam, isterim gene de alamam :)

Ama öyle bir gülerim ki mutlu olduğum zaman, eğlenmektir benim hayatımın amacı.  Eğlendiğim insanlarla birlikte olmak isterim. Sürprizleri severim, yapmasını da, yapılmasını da çok severim, hem hangi kadın sevmez ki?

Arkadaşlarım önemlidir benim için, kötü gün dostuyumdur ama nedendir ki hep kazık yerim sonunda :)

Fotolara aldanmayın, ben de sizler gibiyim.

Ben de zamanla, düşe kalka öğreniyorum herşeyi, uyarılara kulağımı tıkayıp yaşayarak öğreniyorum hayatı aynı oğlum gibi :) O yüzden kızamıyorum ki ona da “yapma oğlum düşersin” dememe rağmen taa ki düşene kadar tekrar ettiği için. O da benim gibi düşünce anlıyor kısaca armut dibine düşüyor :)

Sevdim ben 30’larımı, ayaklarımın yere daha sağlam basmasını. Hayattan zevk almayı, kendi içime dönmeyi. Daha önce benim için önemli olan şeylerim aslında ne kadar da boş olduğunu.

Büyüdükçe öğrendim ailemin değerini. Elbet bir gün o günün geleceğini bilmemize rağmen, onlara hiç birşey olmayacak gibi davranmamın yanlışlığını, hastalandıklarında , o korkunun tüm hücrelerimi sardığı zaman anladım. Allah başımızdan eksik etmesin lafının büyüklüğünü öğrendim. Hayat işte , Allah gerçekten hiçbirini başımdan eksik etmesin.

35 sene önce bugün  sokağa çıkma yasağında doğmuşum ben hem de 8 aylıkken. O  zamandan belliymiş ne kadar asi olacağım ben ne yapabilirim ki? :)

Hey 35 iyi ki geldin, senle öğreneceğimiz çok şey var daha. Ben senin değerini anlamaya yeni yeni başladım, sen de benim değerimi anla tamam mı? :)  Burnumu fazla sürttün zaman içinde, artık didişmeden mutlu mesut geçinelim :)

Biliyorsun mutlu olduğum zaman gözlerim bir farklı parlar :)

O zaman hayatı doya doya yaşamaya başladığım için kadehimi kendime kaldırıyorum, bugün benim doğum günüm, iyi ki doğdum, iyi ki 35 oldum. Sevgili 40 bekle, emin adımlarla geliyoruz..

Hande